Když tým legendárního Klubu K2 hledal způsob, jak oživit letní kulturní scénu, vznikl projekt, který přerostl původní očekávání. Na hudebním festivalu, který se stal oblíbenou kulturní událostí v letním kině Háječek, vystupují čeští interpreti od známých kapel po špičky rapové scény.
Zatímco první ročníky festivalu v Háječku si Klub K2 organizoval sám, s rostoucím úspěchem chtěli vylepšit setlist a rozhodli se na pódium přizvat i profesionální support v marketingových aktivitách. Cílem bylo nejen navyšovat návštěvnost, ale z hlediska dlouhodobé strategie udělat z festivalu headlinera kulturní scény v jižních Čechách.
Jednou z největších výzev projektu byl prodej vstupenek prostřednictvím externího portálu, který neposkytoval přístup k prodejním datům. Proto jsme vytvořili speciální landing page, která sledovala chování návštěvníků a jejich přesměrování.
Vznikl tak most mezi marketingovými aktivitami a prodejem vstupenek, díky kterému jsme mohli alespoň nepřímo vyhodnocovat efektivitu kampaní, rychle reagovat a upravovat strategie podle aktuálních dat.
Data ukázala, že návštěvníci reagovali výrazně lépe na kampaně zdůrazňující omezenou dostupnost vstupenek, proto jsme se na to při tvorbě kreativ a komunikaci zaměřili – například při 80 % vyprodané kapacitě jsme okamžitě spouštěli kampaně s důrazem na poslední šanci zakoupit lístky. Podpořili jsme FOMO efekt a přispěli k rychlému vyprodání zbývajících vstupenek.
Cílili jsme převážně na lidi, kteří již web navštívili, o konkrétních vystoupeních měli povědomí a snažili se je ke koupi lístků přesvědčit. Do kampaní jsme zařadili i sezónní messaging – například před Vánoci jsme spustili akci vstupenek pod stromeček, kdy jsme propagovali nákup lístků jako ideální dárek.
V marketingu festivalu jsme kombinovali online i tradiční kanály. Vytvořili jsme sadu vizuálů – od plakátů na jednotlivé koncerty, přes programové přehledy, až po billboardy. Každá grafika vycházela z jednotného vizuálního stylu festivalu a byla atraktivní jak pro online prostředí, tak i pro billboardy nebo plakáty v Budějovicích a okolí.
Na Facebooku jsme vytvořili hlavní stránku festivalu a samostatné události pro jednotlivé koncerty, které pomohly zvyšovat angažovanost publika. Kampaně na Google Ads jsme zaměřili na remarketing, tudíž se nám povedlo lidi přetáhnout od prohlížení line-upu rovnou pod stage.
V offline prostředí jsme připravili materiály pro regionální média, jako jsou rádia. Doporučili jsme reklamy i na některé specifické kanály, které pomohly oslovit lokální publikum a zvýšit povědomí o akci.
Marketing jel na plné pecky a úspěch projektu se projevil na několika metrikách: vyprodané koncerty, rostoucí návštěvnost napříč všemi hudebními žánry a výrazné zlepšení konverzního poměru u remarketingových kampaní.
Týden v letňáku nám ukázal, že úspěšná propagace kulturní události nestojí jen na velikosti rozpočtu. Klíčem je kombinace chytrého přístupu k měření dat, autentické komunikace na sítích a precizního zacílení na lokální publikum s mixem tradičních a online kanálů.
Pro další ročník festivalu počítáme s rozšířením programu a současně se připravujeme na implementaci pokročilejších analytických nástrojů pro ještě přesnější měření dopadu marketingových aktivit.